SWW: Sicot předal funkci Basimu, SolidWorks podporuje ambiciózní projekty, SolidWorks Industrial Design inovuje navrhování

Téměř šest tisíc lidí zamířilo do Arizony na setkání uživatelů SolidWorksu a my vám přinášíme exkluzivní zprávy přímo z místa prvního dne konference.

Úvodního slova přeplněného přednáškového sálu se ujal Bertrand Sicot, který zdůraznil, že SolidWorks je nejrozšířenější značkou strojírenského CAD softwaru s velkou oporou komunity. Připomenul, že v loňském roce byly představeny tři hlavní novinky: SolidWorks Inspection, SolidWorks Mechanical Conceptual a komunitní fórum MySolidWorks.

Tato zmínka souvisela s nečekanou změnou ve vedení SolidWorksu, kterou Dassault Systèmes oznámila veřejnosti ve druhé polovině ledna. Bertranda Sicota na pozici generálního ředitele vystřídal Gian Paolo Basi a k předání funkce formálně došlo v úvodu hlavní přednášky.

Bernard Charlès (vpravo) poděkoval Betrandu Sicotovi na konferenci SolidWorks World 2015 ve Phoenixu za vedení v SolidWorksu. Foto: Marek Pagáč
Bernard Charlès (vpravo) poděkoval Betrandu Sicotovi na konferenci SolidWorks World 2015 ve Phoenixu za vedení SolidWorksu. Foto: Marek Pagáč

Gian Paolo Basi je vášnivý zastánce CAD řešení a v SolidWorksu pracuje od roku 2011 na pozici výzkumníka a vývojáře. Zapojil se do projektů intuitivního a integrovaného 3D navrhování, simulací, elektrických návrhů, správy produktových dat a technické komunikace a nadále pomáhá s vývojem řešení SolidWorks Mechanical Conceptual.

Betrand Sicot má za sebou velmi úspěšnou kariéru a v SolidWorksu zůstává na pozici viceprezidenta pro oblast prodeje. Za jeho vedení se zvýšil počet partnerských firem o 38 procent, komunita vyrostla na úctyhodných 2,8 miliónu uživatelů. Za tyto výsledky během vystoupení poděkoval všem uživatelům SolidWorksu po celém světě.

SolidWorks sází na inovace

Oficiálně byl představen SolidWorks Industrial Design, o kterém padlo několik slov již v loňském roce. Horká novinka byla uvolněna právě během konference ve Phoenixu. Jedná se o nástroj pro efektivní navrhování pracující v cloudu a podporující přenosná dotyková zařízení. Software obsahuje speciální funkce „chyť a pusť“, se kterými zvládne modelování i naprostý amatér. 2D náčrt slouží pro vyznačení obrysu modelu, který se speciálními nástroji převádí do fotorealistické 3D vizualizace. Tento princip zjednodušuje práci konstruktérům, kteří jej mohou pomocí cloudu používat kdekoli a odkudkoli po celém světě.

V poměrně krátkém čase se SolidWorks Industrial Design podařilo odzkoušet firmě Parrot, která se zabývá výzkumem a vývojem bezdrátových technologií a návrhem bezpilotních letounů (dronů). Unikátní funkce pro snazší navrhování pomohly konstruktérům Parrotu vytvářet náročné tvary, snížit hmotnost, zvýšit stabilitu, optimalizovat velikost, obratnost i sílu, což jsou rozhodující vlastnosti bezpilotních letounů. Možnosti cloudu pomohly propojit práci projektantů z Francie a Číny, kteří tak mohli na vývoji a konstrukci pracovat společně po celou dobu projektu.

1-SolidWorks-World-2015-MujSolidWorks-news-zpravy-Phoenix-day-1 (4)
Nový generální ředitel Gian Paolo Basi je zastáncem ambiciózních projektů. Foto: Marek Pagáč
Parrot měla jako první možnost odzkoušet SolidWorks Industrial Design na vývoji bezpilotních letounů. Foto: Marek Pagáč
Společnost Parrot měla jako první možnost odzkoušet SolidWorks Industrial Design při vývoji bezpilotních letounů. Foto: Marek Pagáč

SolidWorks taktéž pomáhal při vývoji náramku Myo, jehož tvůrcem je  společnost Thalmic Labs. Náramek snímá pohyby svalů a odesílá je přes Bloetooth do zařízení, které přes speciální software převádí pohyby na gesta.

Model náramku Myo se navrhoval v SolidWorksu. Foto: Marek Pagáč
Model náramku Myo byl navržen v SolidWorksu. Foto: Marek Pagáč
Hlavním řečníkem prvního dne byl Bre Pettis, bývalý generální ředitel MakerBotu. Foto: Marek Pagáč
Hlavním řečníkem prvního dne byl Bre Pettis, bývalý generální ředitel MakerBotu. Foto: Marek Pagáč
Při vývoji náramku Myo pomáhaly aditivní technologie výroby. Foto: Marek Pagáč
Při vývoji náramku Myo pomáhaly aditivní technologie výroby. Foto: Marek Pagáč

Komentáře k článku (0)

Reklama

Reklama