Téma: Delší načítání sestavy a ukládání - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

15. 3. 2012 v 8:17

Delší načítání sestavy a ukládání #52073

Dzuraj
Člen
19 příspěvků

Zdravím,

měl bych dotaz ohledně rychlosti načítání a ukladání sestavy. Používám zjednodušené načítání. Mám sestavu o cca 70dílech a 7podsestav. V hlavní sestavě je cca 14 rovnic, které upravují díly dle změny. Otevření sestavy je cosi pomalejši, ale nejhorší je uložení ukládá to cca 1min. Zkoušel jsem to samé z 2x větší sestavou, která neobsahovala rovnice. Načtění bylo rychlejší a uložení byla otázka chviličky.
Dají se například rovnice nějak zmrazit? Jakože bych si upravil sest. podle potřeby a jak by byla nachystána, tak se zmrazí rovnice nebude muset přepočítavat, čas by se mohl zkrátit.
Nebo tušíte problém jinde ?

Předem dík za tipy.

15. 3. 2012 v 8:34

Re:Re: Delší načítání sestavy a ukládání #54682

alda
Účastník
233 příspěvků

V dialogu Rovnice má každá rovnice vlevo zátržítko, když ho odškrtnete, rovnice bude potlačena.

16. 3. 2012 v 6:27

Re:Re: Delší načítání sestavy a ukládání #54683

kohen
Účastník
486 příspěvků

V SWx 2012 je v dílech nově zamčení jednotlivých prvků. Osobně jsem zkoušel na klasické sestavě a výsledek nic moc, ale u dílu s rovnicemi to může být jinak. Za vyzkoušení nic nedáš.

16. 3. 2012 v 10:39

Re:Re: Delší načítání sestavy a ukládání #54684

Dzuraj
Člen
19 příspěvků

Problém byl nakonec jinde. Měl jsem model, který byl nějak špatně udělany. Normálně má stejná sestava s jiným modelem cca 2Mb a ta stím špatným měla skoro 8Mb. A ukládání bylo tragické skoro minutu se muselo čekat. S tím druhým to je naštěstí do 10s, ale to ještě se ukládá na síťový disk. A to potlačení rovnic na to stejně nemělo vliv.

Tak jsem si myslel, že je to modelem jednoho dílu. Teď jsem to dodělal a během jednoho uložení se z 2MB sestavy stala 8MB. Nechápu nic 😀 Schválně jsem to upravoval a ukládal tak 10x a pořád byla velikost do 2MB a pak otevřu výkres, že se nachystá a buch zase 8MB.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama