Téma: Díly v sestavě se neupravují podle skicy - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

8. 10. 2009 v 10:44

Díly v sestavě se neupravují podle skicy #51660

Tomas
Účastník
26 příspěvků

Mám Sestavu řízenou 3D skicou. Podle ní se mění velikost cca 10ti dílů. Většinou je vše v pořádku – v konfigurační tabulce dílu, kde je skica nastavím rozměry, přesunu se do sestavy, dám vyřešit, obnovit a někdy (ne vždy, ale stává se to) se jeden díl „nenatáhne“ do správné velikosti. Tak si dám upravit díl, upravit vysunutí, abych zjistil, k čemu je vlastně vazba přiřazena a najednou sám naskočí do správné velikosti podle skici. Nevíte v čem by mohl být problém? V podstatě o nic nejde, ale musím pravidelně kontrolovat, zda vše sedí na skice.

8. 10. 2009 v 11:08

Re:Re: Díly v sestavě se neupravují podle skicy #53271

lapip
Člen
98 příspěvků

Jestli by šlo pro přehlednost. Mohl by jsi tu nahrát prosímtě tu skicu, nebo celý model jak to vypadá?
Docela si dovedu představit a snad vím i problém, ale lepší bude kdybych na to mohl juknout a ověřit si svou teorii než tady napíšu nějakou ,, blbost ,, 😀

Jinak kreslení pomocí 3D skincy je zrádné i mě trvalo delší dobu než jsem našel správný systém 🙂

8. 10. 2009 v 12:31

Re:Re: Díly v sestavě se neupravují podle skicy #53272

Tomas
Účastník
26 příspěvků

Dneska to nestihnu, zejtra mám dovolenou, tak snad v pondělí pošlu.

8. 10. 2009 v 14:38

Re:Re: Díly v sestavě se neupravují podle skicy #53273

lapip
Člen
98 příspěvků

Ok ok fajn

12. 10. 2009 v 6:59

Re:Re: Díly v sestavě se neupravují podle skicy #53274

Tomas
Účastník
26 příspěvků

Soubor je tady: http://sites.google.com/site/novakto/smetiste/SolidWorks.zip
Jak sem psal, někdy je vše ok, někdy se jeden díl nenatáhne až k bodu kam by měl. Ale nevšiml jsem si libovolný pravidelnosti, přijde mi že to je náhodnej výběr.
Rozměry měním v dílu 3D Skicy, pak se nastavuje ta sestava, ale to sem umazal, má to celý asi 50MB a šlo by o únik informací 🙂

12. 10. 2009 v 7:07

Re:Re: Díly v sestavě se neupravují podle skicy #53275

lapip
Člen
98 příspěvků

Ahoj, tak jsem si vyzkoušel jak to máš udělané.
Máš to opravdu promakané a jde vidět, že jsis dal záležet, ale z lítostí ti musím oznámit, že ať jsem přepínal konfigurace jak jsem mohl ten problém co jsi popisoval ty se u mě nevyskytl.
Nevím čím to, že tobe to nejde a mě jo, ale spíš si myslím, že to bude chvilkové zakolísaní systému. Jinak práci chválím opravdu sis dal záležet.

12. 10. 2009 v 13:14

Re:Re: Díly v sestavě se neupravují podle skicy #53276

Tomas
Účastník
26 příspěvků

Přepínáním konfigurací to není, to je vždycky v pohodě, ale jde o to, že změním rozměry 3D Skicy v nějaké konfiguraci a ta sestava se podle toho modelu změní. Někdy ale jedna deska jinak než by měla. to je ten problém.

13. 10. 2009 v 5:25

Re:Re: Díly v sestavě se neupravují podle skicy #53277

lapip
Člen
98 příspěvků

Toto jsem taky zkoušel a bez problémů. Dokonce jsem si přídal i svou konfiguraci a taky se mi to automaticky obměnilo.
Jaký používáš systém Win? a podobně?

26. 10. 2009 v 7:24

Re:Re: Díly v sestavě se neupravují podle skicy #53278

kohen
Účastník
486 příspěvků

Mněl jsem podobnej problém, ale v trochu složitější konstrukci. Modeloval jsem díly přímo v sestavě na exportovanou geometrii = díl nebyl v sestavě zavazben = mohl jsem s ním pohnout a ten se celý zmršil, při obnově modelu vše skočilo na správné pozice a bylo O.K., při pozdějším přidávání vazeb mi naskakovali chyby ve stromu.
Řešil jsem to tak, že jsem před modelováním dílu v sestavě zavazbil díl na hlavní roviny sestavy a poté jsem teprve modeloval = díl je před modelováním plně zavazbený (určený, pevný).

Nevím jestli ti to pomůže, ale zkusit to můžeš.

2. 11. 2009 v 10:06

Re:Re: Díly v sestavě se neupravují podle skicy #53279

Tomas
Účastník
26 příspěvků

Tady jsem to dělal tak, že jsem si do sestavy vložil tu 3D skicu, nový díl jsem ukotvil na rovinu která patří té 3D skice a skicama kotvenýma na body té hlavní 3D skicy jsem je táhnul vysunutím. Takže vlastně všechno je plně určeno, žádné chyby ve vvazbách mi to nehlásí… jen se někdy nezaktualizují…

11. 11. 2009 v 11:59

Re:Re: Díly v sestavě se neupravují podle skicy #53280

jucas
Člen
12 příspěvků

S tímto jsem měl také problémy, už ve verzi 2006. Podle mě jde o chybu, která se navíc projevuje opravdu náhodně a zdá se, že koreluje se složitostí sestavy, množstvím a zanořením řídící geometrie ve stromu. Projevuje se i když je celá sestava plně určená. Stalo se mi i to, že změna v řídící geometrii se při obnovení neprojevila ve výkresu, a od té doby jsem na modelování shora dolů dost opatrný.
Sestava se obvykle správně obnovila při použití CTRL-Q a poté ikony obnovy (kupodivu to asi nejsou stejné funkce). Modely závislé na řídící geom. musí být otevřeny a někdy se musí obnovit i z kontextu konkrétního modelu.
Dále od verze SW2008 je pro tento účel k dispozici fce. skicy rozvržení v sestavách. Zatím jsem to zátěžově netestoval, z manuálu mi není úplně jasný přínos oproti umístění skicy do sestavy, ale možná, že tam je lépe vyřešen přenos parametrů.
Podobný problém je při odkazování se na řízenou kótu ve vzorci jiné kóty (parametru). K úplnému obnovení dojde až při opakovanému volání funkce obnovení nebo CTRL-Q a je potřeba to ručně kontrolovat. Vůbec vždy když začnu kombinovat více pokročilých fcí. SW tak se problémy tohoto typu vyskytnou, někdy i ve velkém.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama