Téma: Kótování ohnutých drátů do pružin, spirál, vlnovek apod…Jak na to? - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

1. 8. 2018 v 16:06

Kótování ohnutých drátů do pružin, spirál, vlnovek apod…Jak na to? #74013

Petr Novotný
Účastník
34 příspěvků

Dobrý den,

potřeboval bych poradit jak zakótovat různě tvarované dráty, které jsou dělané křivkami, spirálou apod. Když je použita funkce spirála, tak jsou různé parametry, výška, otáčky, rozteč apod. Si říkám, jestli jen k tomu výkresu nestačí dodat tabulku z té spirály, jaké tam jsou parametry. Jenže nevím, jak to k tomu do výkresu připojit. Mám několik typů vymodelovaných ohnutých drátů, ze kterých potřebuji dostat výkres.

Přikládám vizualizaci těch drátů a jeden obyčejný výkres plus zdroj k jednomu drátu.

SW2017

 

Díky za případnou pomoc

3. 8. 2018 v 11:23

Odpověď na: Kótování ohnutých drátů do pružin, spirál, vlnovek apod…Jak na to? #74022

Peter Droppa
Účastník
2 příspěvky

nevím či to přesně vystihuje Váš problém, ale přenést hodnotu kóty do tabulky výkresu  se dá například následovním postupem :

tab-1

1. vytvořit užívatelskou vlastnost které se přiřadí název kóty co chcete exportovat. Musí být v uvozovkách

tab-2

2. pak do všeobecní tabulce stačí vložit text který je spojen (pomocí ikony „Připojit k vlastnost“) z dannou vlastností. Pozor na volbu „zde nalezený model“

14. 8. 2018 v 9:12

Odpověď na: Kótování ohnutých drátů do pružin, spirál, vlnovek apod…Jak na to? #74102

radecek.ik
Moderátor
443 příspěvků

a co vložit popisy modelu? v command manageru záložka Popisy > Popis modelu > Kóty označené pro výkres

popis modelu

17. 8. 2018 v 11:43

Odpověď na: Kótování ohnutých drátů do pružin, spirál, vlnovek apod…Jak na to? #74116

Petr Novotný
Účastník
34 příspěvků

Popis modelu funguje. Ale jak znázorním do výkresu jiné velikosti pružiny, když se pružina z melého průměru na začátku rozšiřuje? Nebo někde ve prostřed má pružina jiný průměr než na začátku a konci.

Mám ve výkresu vložit prázdnou tabulku a do ní vepsat parametry oblasti z šroubovice/spirála?

 

17. 8. 2018 v 12:53

Odpověď na: Kótování ohnutých drátů do pružin, spirál, vlnovek apod…Jak na to? #74117

radecek.ik
Moderátor
443 příspěvků

zkus ještě při importu Popisů modelu vybrat třetí volbu v Kóty > Počty instancí/závitů. mělo by to vysypat data z tabulky šroubovice/spirály

24. 10. 2018 v 10:42

Odpověď na: Kótování ohnutých drátů do pružin, spirál, vlnovek apod…Jak na to? #74592

Petr Novotný
Účastník
34 příspěvků

Zjišťuji postupně, že se mi nedaří kótovat všechny údaje. Kvůli zjištění délky rozvninutého drátu, jsem křivku převedl na splajny a teď už mi nejde zakótovat některé údaje do výkresu. Byl by někdo tak hodný a ukázal mi, jak by to mělo být kompletně s správně? SW2017

Přílohy

25. 10. 2018 v 7:34

Odpověď na: Kótování ohnutých drátů do pružin, spirál, vlnovek apod…Jak na to? #74597

radecek.ik
Moderátor
443 příspěvků

zkus ještě při importu popisů vybrat navíc v sekci Kóty > Počty instancí/závitů

Odpověď na téma

Reklama

Reklama