Téma: Lokální řez na hřídeli vyloučené z hlavního řezu - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

24. 4. 2019 v 22:48

Lokální řez na hřídeli vyloučené z hlavního řezu #76165

Glex
Účastník
4 příspěvky

Zdravím všechny,

setkal jsem se s problémem, se kterým si nevím rady. Ve výkrese sestavy, například převodovky, je hřídel vyloučena z řezu, protože to je hřídel, s tím problém není, nicméně problém začíná, když je zapotřebí tuto hřídel (vyloučenou z hlavního řezu) říznout lokálně kvůli díře.

Nejde jen o hřídele, určitě jste se s tím musel už někdo setkat 🙂 Jsem vděčný za každou radu, případně pokud i víte, jak se taková situace dá obejít a zobrazit tak, jak se zobrazit má.

25. 4. 2019 v 9:55

Odpověď na: Lokální řez na hřídeli vyloučené z hlavního řezu #76184

radecek.ik
Moderátor
443 příspěvků

ahoj, a co se vlastně děje s tím lokálním řezem?

25. 4. 2019 v 11:47

Odpověď na: Lokální řez na hřídeli vyloučené z hlavního řezu #76185

Glex
Účastník
4 příspěvky

Ten lokální řez normálně řízne všechno do hloubky, do které chci, jenom ignoruje ty součásti, které byly ze základního řezu vyloučeny. Nepotřebuji řezat do jiné hloubky, stále potřebuji jen k ose, nicméně pouze tu součást, kterou jsem předtím vyloučil.

Jak je vidět na obrázku, obě součásti mají stejný vnější průměr a v obou je díra. Jde mi o to, zobrazit tu díru v tom levém víku, nicméně víko řezat nechci. Pro názornost jsem to lokálně řízl trošku hlouběji, jak je vidět v té pravé součásti a levé víko zůstalo stále vyloučené z řezu.

Přílohy

25. 4. 2019 v 13:32

Odpověď na: Lokální řez na hřídeli vyloučené z hlavního řezu #76187

radecek.ik
Moderátor
443 příspěvků

jakou máš verzi solidworks?

25. 4. 2019 v 19:13

Odpověď na: Lokální řez na hřídeli vyloučené z hlavního řezu #76188

Glex
Účastník
4 příspěvky

dělám to ve verzi 2018, když jsem o tom něco hledal, tak jsem dohledal, že až od této verze jde vytvářet lokální řez v řezu … nicméně mi to příjde docela nelogické, aby to nešlo… zkusím se zeptat jinak, jde toto vůbec v Solidu dělat? Myslím si, že to je běžná praktika, že hřídele nejsou v řezu, pouze jejich části s dírami, zatímco zbytek sestavy v řezu je.

26. 4. 2019 v 8:33

Odpověď na: Lokální řez na hřídeli vyloučené z hlavního řezu #76189

radecek.ik
Moderátor
443 příspěvků

jj, je to novinka, proto si myslím, že to ještě má drobné „mouchy“.  lokální řez v řezu přebírá jeho nastavení, tedy i vyloučené součásti z řezu. asi by to byl podnět na vylepšení… 🙂

26. 4. 2019 v 12:01

Odpověď na: Lokální řez na hřídeli vyloučené z hlavního řezu #76190

Glex
Účastník
4 příspěvky

z tohoto pohledu to je dost logické, že bude přebírat jeho vlastnosti, nicméně je docela škoda, že na to nikdo nemyslel a vůbec, že něco takového je až teď, přitom by to měla být normální věc.

I tak děkuji za ochotu pomoct 🙂

Odpověď na téma

Reklama

Reklama