Téma: modelování plechového dílu na ploše válce - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

20. 1. 2017 v 16:30

modelování plechového dílu na ploše válce #67704

romann
Účastník
130 příspěvků

Zdravím.

V příloze je skica : potřebuji namodelovat horní a dolní víko na trubku (válcovou plochu).

– ta víka jsou jsou ve 2d kruhy (aspoň si to tak myslím) – ohnou se a dají na trubku

– obě víka mají 6 otvorů 6,5mm na téměř stejné roztečné kružnici – bude tam rozdíl, protože jsou každé v jiné vzdálenosti od osy válcové plochy

 

Mohl by mi někdo naznačit jak postupovat, případně vymodelovat aspoň jedno víko, abych si mohl dodělat sám to druhé?

 

děkuji

Roman

Ps: Případný model do verze 2016, děkuji.

Přílohy

21. 1. 2017 v 12:33

Odpověď na: modelování plechového dílu na ploše válce #67771

Ales
Účastník
272 příspěvků

Pěkný rébus 🙂 Nejdřív jsem si udělal výchozí plochu ve tvaru té trubky, na ni jsem nabalil kruhové víčko a udělal offset plochy ve vzdálenosti tloušťky plechu. Plochu jsem trochu oklikou převedl na plech.

Jsou tam použité dvě finty: jednak Solidworks tvrdil, že bez kousku rovné plochy mi plech neudělá, tak jsem tam musel udělat malou plošku, ta by se dala potom zmenšit na zanedbatelnou velikost. Druhá věc je, že se ty díry pro šrouby natáhnou do tvaru elipsy, takže jsem je udělal mrňavé a v rozvinu na jejich místě udělal kulaté díry. Pokud by byl plech tlustý a/nebo díry velké, musely by se díry dělat ještě jinak, protože se při ohýbání v reálu natáhnou, ale jinak než při tom offsetu.

Jinak to plechové víko nebude kruhové, ale eliptické.

Přílohy

Odpověď na téma

Reklama

Reklama