Téma: Posunutí nulového bodu v HSMworks - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

14. 4. 2018 v 23:52

Posunutí nulového bodu v HSMworks #73103

Jay
Účastník
1 příspěvek

Zdravím,

chtěl bych vás poprosit o radu, učím se v HSM works pár týdnů a zajímalo by mě, zda je v CAMu funkce na vložení posunutí nulového bodu, hledal jsem to tam už několikrát a nikde žádnou takovou funkci tam nevidím.

Momentálně posouváme v práci nulové body tak, že vytvořím program a ručně do něj vložím posunutí:

CYCL DEF 7.0 NULOVÝ BOD

CYCL DEF 7.1 X+0

CYCL DEF 7.2 Y+0

CYCL DEF 7.3 Z+0

Pak ale ještě musím změnit BLK FORM…

Jde mi o to, že pokaždé může přijít jiný polotovar, proto dáváme nulový bod vypůlením kusu a následně je v programu posunutí nulového bodu na výkresovou hodnotu.

Děkuji za případné odpovědi.

 

 

16. 4. 2018 v 9:09

Odpověď na: Posunutí nulového bodu v HSMworks #73107

andrew
Moderátor
65 příspěvků

@Jay: obávám se, že na fóru věnovaném SolidWorks ti k tomuto asi nikdo moc odpověď nedá (jde o zcela jiný produkt, který nemá se SolidWorks nic společného)…

admin

16. 4. 2018 v 9:45

Odpověď na: Posunutí nulového bodu v HSMworks #73108

Tomáš
Účastník
157 příspěvků

@Jay: nehledej, nenajdeš.


@andrew
: HSM Works je CAM plně integrovaný do Solidworks, takže mají společného až až…

16. 4. 2018 v 10:15

Odpověď na: Posunutí nulového bodu v HSMworks #73109

andrew
Moderátor
65 příspěvků

@andrew: HSM Works je CAM plně integrovaný do Solidworks, takže mají společného až až…

jasně, ale takových produktů jsou mraky (viz https://www.solidworks.com/engineering-software-partners-products) a od nejrůznějších výrobců (mmj. i od toho Autidesku ;-))…

pro Jaye je podstatná ta informace, že vzhledem k tomu, jací lidé čtou toto fórum, tak je asi dost nepravděpodobné, že by zde mohl očekávat relevantní odpověď…

admin

Odpověď na téma

Reklama

Reklama