Téma: Rozměr součásti řízený sestavou - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

26. 3. 2009 v 21:27

Rozměr součásti řízený sestavou #51484

Anonymous
Člen
318 příspěvků

Prosím nějakou dobrou duši o vysvětlení.

Než bych neuměle definoval to po čem pátrám tak zkusím raději příklad: v sestavě se používají výztuhy z profilu které se liší pouze délkou (hodnota parametru Vysunutí). Znamená to vždycky změřit vzdálenost mezi plochami, zkopírovat díl, změnit vysunutí podle změřené vzdálenosti a vazbami výztuhu umístit mezi ty plochy. Existuje nějaká možnost jak zařídit aby se délka té výztuhy automaticky přizpůsobila vzdálenosti ploch mezi které ji vazbím?

Předem děkuji za každou odpověď.

26. 3. 2009 v 21:36

Re:Re: Rozměr součásti řízený sestavou #52519

alda
Účastník
233 příspěvků

Zavazbit na jedné straně, přímo v sestavě Upravit prvek daného vysunutí a zvolit ne Na slepo, ale Po plochu, vyberete plochu po kterou chcete mít profil a je to!

27. 3. 2009 v 5:59

Re:Re: Rozměr součásti řízený sestavou #52520

Anonymous
Člen
318 příspěvků

Dík, to „po plochu“ mě nenapadlo. Ale přiznám se, že jsem spíš myslel na nějakou adaptivní součást jako je třeba v Inventoru, že by se nemusela ta součást kopírovat tolikrát kolik mám instancí.

18. 5. 2009 v 5:45

Re:Re: Rozměr součásti řízený sestavou #52521

kohen
Účastník
486 příspěvků

Pokud se jedná o rámovou konstrukci je možné využít modul svařování = vytvořit 3D skicu a tu potáhnout definovanými profily. Při každé změně skici se automaticky mění i délka profilů. Kusovník se v tomto modulu generuje automaticky jako tabulka přířezů. Přímo v SW kurzech je svařování pěkně a srozumitelně popsané.

13. 8. 2009 v 14:08

Re:Re: Rozměr součásti řízený sestavou #52522

Niamal
Člen
30 příspěvků

ahoj pracujem zo solidom skoro kazdy den uz viac ako dva roky
existuje aj taka finta ze si das vytvorit prvok v tvojom pripade vystuhu priamo v zostave a skica sa prichyti priamo ku geometrii zostavy a tym padom po kazdej editacii sucasti sa ti zmeni aj dany part

14. 8. 2009 v 5:58

Re:Re: Rozměr součásti řízený sestavou #52523

lapip
Člen
98 příspěvků

AHoj,
na otázku kterou se ptáš je lehká odpověď.
ANO
SOlidworks toto umí.
Když jsi v sestavě tak dáš pouze vložit – součást – Nový díl a už kreslíš podle navigačního panelu.
Tuto vymoženost používám zce pořád jelikož dělám občas tvarové náročné součásti a úpravý si řídím pouze jednou jednoduchou skicou.
V příloze jsem dal takový jednoduchý kanálek, který jsem vytvořil. Je zatím bez výztuh jelikož je málo času a moc práce takže výztuhy už dělá zase jiný člověk.
Kdyby jsi potřeboval jsem ochoten poskytnou další zkušenosti s tímto používáním.

8. 1. 2010 v 9:35

Re:Re: Rozměr součásti řízený sestavou #52526

Lukas
Člen
4 příspěvky

Dobrý den
Mám takový menší problém mam hotovou sestavu plánu haly s jednotlivými stroji, které potřebuji napozicovat tak abych zjistil kolik místa zbývá v hale.Při první zkoužce sem zjistil že kóty jsou řídící a tak sem všechny vazby v sestavě potlačil ale neúspěšně pořád mi to nejde kótovat tak aby jednotlivé stroje byly na svých souřadnicích prosím o pomoc:-D

11. 1. 2010 v 8:29

Re:Re: Rozměr součásti řízený sestavou #52527

kohen
Účastník
486 příspěvků

Klikneš pravým tl. na kótu + zaškrtnout jestli bude řízená (řídící).

12. 1. 2010 v 12:19

Re:Re: Rozměr součásti řízený sestavou #52524

Lukas
Člen
4 příspěvky

Hm to sem zkousel ale bezvysledne pac mi to hodi na popisovy pohled

3. 6. 2010 v 17:55

Re:Re: Rozměr součásti řízený sestavou #52525

Lukas
Člen
4 příspěvky

Tak už nemusíte šlo to vyřešit vazbama:-D

Odpověď na téma

Reklama

Reklama