Téma: Rozvin koberce - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

9. 3. 2018 v 14:00

Rozvin koberce #72075

Michal Belák
Účastník
4 příspěvky

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, zda by mi nepomohla nějaká dobrá duše udělat rozvin koberce v příloze.

Zkoušel jsem díl převézt na plechový díl a ten posléze rozvinout, ale vůbec to nefunguje.

Má někdo nějaké konstruktivní rady?

Děkuji,

M.

Přílohy

9. 3. 2018 v 15:11

Odpověď na: Rozvin koberce #72077

pepe
Účastník
682 příspěvků

Ahoj, podle informací z modelu pracuješ ve 2012? Myslím si že tuhle konkrétní geometrii bys mohl vytvořit a rozvinout až v novějších verzícj, kde je k dispozici prvek Tažený lem.

Tento import bys musel v SolidWorks 2012 nejdříve dobře nachystat… Bohužel 2012 nemám.

12. 3. 2018 v 6:13

Odpověď na: Rozvin koberce #72079

Michal Belák
Účastník
4 příspěvky

Ahoj,

máš pravdu, dělám v SW 2012. Ta funkce „tažení lemem“ je od které verze?

A mohl by jsi mi to teď rozvinout než koupím novější verzi?

12. 3. 2018 v 11:32

Odpověď na: Rozvin koberce #72134

pepe
Účastník
682 příspěvků

On ten díl nejde sám o sobě rozvinout ani v novější verzi, jelikož nesplňuje kritéria plechových dílů. Ale dal by se v novější verzi jako plechový díl namodelovat od začátku a pak rozvinout. Tohle bys, ale stejně ve starší verzi nerozvinul. Napadlo mě to ještě narovnat jako povrch, ale výsledek není uspokojivý, není přesný, jako u plechů.

Doporučuju ti upravit importovanou geometrii tak, aby šla rozvinout. To znamená, zbavit se například zaoblených rohů a dalších prolisů, a udělat z toho rovnou placku s pár ohyby, co lze následně rozvinout, prostě ho zjednodušit.

 

13. 3. 2018 v 13:21

Odpověď na: Rozvin koberce #72144

Michal Belák
Účastník
4 příspěvky

Problém je ten, že mám 3D data v programu CATIA V5. Odtud jsem si to uložil jako .STP a potom celý tento koberec je jako jeden importovaný díl. Tudíž nemůžu odstranit žádné zaoblení a nic.

13. 3. 2018 v 15:29

Odpověď na: Rozvin koberce #72145

Tomáš
Účastník
157 příspěvků

Zaoblení odstraníš úplně lehce funkcí Odstranit plochu se zatrženým odstranit a opravit… Zrovna na tom tvém modelu to funguje pěkně.

 

14. 3. 2018 v 11:45

Odpověď na: Rozvin koberce #72147

Michal Belák
Účastník
4 příspěvky

Děkuji za radu.

Jen otázka, to musím každé zaoblení odstraňovat zvlášť? Teoreticky to musím odstraňovat nějak postupně ne? Nebo to jde nějak hromadně?

 

Odpověď na téma

Reklama

Reklama