Téma: Rovnice využívané v zostave - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

22. 2. 2019 v 13:19

Rovnice využívané v zostave #75558

Jakub
Účastník
38 příspěvků

Ahojte,prosím Vás potreboval by som radu. Jedná sa o to,že robím takú konštrukciu z hliníkových profilov,no neviem presne,aké bude mať finálne rozmery a preto sa to snažím robiť cez rovnice,aby som vedel s tými rozmermi hýbať bez pracného prerábania. Môj postup bol:Spravil som si skicu v zostave, cez globálne rovnice som pridal hodnoty potrebným kótam. Potom som si urobil blok zo skice prierezu profilu no a postupne vytváram diley priamo v zostave,že vyťahujem ten blok skice a dĺžka vysunutia je prepojená rovnicou s kótami skice,resp. globálnymi rovnicami.

No zatiaľ to vôbec nie je hotové (ani samotná skica v zostave),len som to začal väzbiť aby som videl,či to funguje.Problém, je že sa mi tie rovnice začínajú cykliť a neviem prečo,kedže reálne tie rovnice fungujú,ale píše chybu,pri jednej kóte…

Ak by bol niekto ochotný sa na to pozrieť pošlem aj zostavu (Používam Solidworks 2018)

Prípadne ak niekto vie poradiť jednoduchší sposob, budem vďačný.

22. 2. 2019 v 14:52

Odpověď na: Rovnice využívané v zostave #75559

radecek.ik
Moderátor
443 příspěvků

ahoj, solidworks má standardně modul Svařování. najdeš ho v nabídce Vložit > Svařování. svařenec se vytváří na úrovni dílu pomocí skic nebo 3D skic. více na:

http://www.mujsolidworks.cz/navrh-svarovane-konstrukce-2/

24. 2. 2019 v 10:15

Odpověď na: Rovnice využívané v zostave #75560

Jarda Dejmek
Účastník
347 příspěvků

jak říká přede mnou, na tohle hodně používám svařování. Dají se nakonfigurovat i různé profily, mám knihovnu podle ferony a taky knihovnu hliníkových profilů (item), když tak můžu poslat..

edit: příloha 😀

Přílohy

25. 2. 2019 v 10:16

Odpověď na: Rovnice využívané v zostave #75592

Jakub
Účastník
38 příspěvků

Ahojte,ďakujem pekne za rady. Uvažoval som aj nad týmto spôsobom,lenže odradilo ma to,že by to bolo len ako diel,pretože ja by som potreboval,aby sa mi potom na výkrese správalo tak,že každá ta časť( rovnaká dlžka profilu) bude ako keby jeden diel. Kvoli výkresu zostavy,kusovníku a vlastne montáži.Takže neviem,či sa to potom takto dá na výkrese rozkúskovať z toho jedného dielu?

Jarda,bol by som veľmi rád,keby mi pošleš takú knihovnu, pretože ja takisto pracujem s profilmy od ferony aj itemu (konkrétne aj toto na čom pracujem je z profilov item:)

25. 2. 2019 v 10:25

Odpověď na: Rovnice využívané v zostave #75593

Jarda Dejmek
Účastník
347 příspěvků

já myslim, že to šlo, už nevim..

25. 2. 2019 v 10:35

Odpověď na: Rovnice využívané v zostave #75594

Jarda Dejmek
Účastník
347 příspěvků

http://www.uschovna.cz/zasilka/KKH89R7RGX46CHII-T77

 

25. 2. 2019 v 11:40

Odpověď na: Rovnice využívané v zostave #75596

radecek.ik
Moderátor
443 příspěvků

máš 2 možnosti:

1. při vkládání pohledu svařence do výkresu můžeš vybrat tělo, které bude zobrazeno (viz screen)

2. nebo svařenec uložit jako sestavu Vložit > Prvky > Uložit těla a Vytvořit sestavu (viz screen)

Přílohy

25. 2. 2019 v 19:23

Odpověď na: Rovnice využívané v zostave #75601

Jakub
Účastník
38 příspěvků

Jarda,ďakujem pekne za súbory, Radecek taktiež ďakujem za rady a postup.Kiež by som to začal takto robiť:) Ale mám inšpiráciu na ďaľší krát.

Je super,že sú tu taký ľudia ako vy ochotný pomôcť 🙂

 

Nech sa Vám darí.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama