Téma: sestava-pozice - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

30. 5. 2019 v 8:28

sestava-pozice #76565

jackhosi
Účastník
25 příspěvků

Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda je jednoduchý způsob pro změnu názvu pozic v sestavě. Např. v sestavě mám pozici 1,2,3 a když ve složce kde již mám model uložen přeměním pozice na a,b,c tak se mi sestava celá zničí, ptám se tedy na nahrazení aby sestava zůstala v pořádku. Děkuji

30. 5. 2019 v 9:07

Odpověď na: sestava-pozice #76566

Jenda
Účastník
10 příspěvků

Ahoj Jackhosi. Mohl by jsi nějak popsat záměr, případně dát nějaký printscreen. Rád bych poradil, ale úplně dotazu nerozumím co vlastně chceš :-). Nerozumím té části jak měníš pozice ve složce. Díky

30. 5. 2019 v 9:33

Odpověď na: sestava-pozice #76567

jackhosi
Účastník
25 příspěvků

Ve složce myslím to, kde jsou uložené jednotlivé díly, které přejmenuji tak v sestavě to hodí chybu, že díl není, musím ho vyhledat a nahradit, ale mám celkem hodně pozic, tak bych to chtěl snadněji vyřešit než každou pozici prejmenovávat a nahrazovat.

Přílohy

30. 5. 2019 v 10:00

Odpověď na: sestava-pozice #76569

Jenda
Účastník
10 příspěvků

Jasně už chápu. Tak to je jednoduchý. V možnostech systému si v záložce Feature manager aktivuj zatržítko Povolit přejmenování ve stromě. Pak už dvojklikem přímo ve stromě sestavy přejmenuješ díly a po uložení máš hotovo. Díly které chceš přejmenovat měj zavřené ;-). Pokud na tebe vyskočí při uložení sestavy hláška Přejmenovat dokumenty tak zaškrtni Aktualizovat, kde jsou použity odkazy. A to je vše 😉

30. 5. 2019 v 12:30

Odpověď na: sestava-pozice #76570

jackhosi
Účastník
25 příspěvků

Děkuji už mi to jde 🙂

Odpověď na téma

Reklama

Reklama