Téma: sledování pohybu bodu – nestandardní tvary ozubených kol - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

6. 10. 2016 v 12:50

sledování pohybu bodu – nestandardní tvary ozubených kol #66279

Tomáš
Účastník
1 příspěvek

Dobrý den, prosím o radu zda by bylo možné v SW nastavit sledování bodu vrcholu jednoho ozubeného kola na otáčející se kolo. Jedná se mi o možnost vytvořit nestandardní tvar ozubeného kola (třeba čtvercové, nebo trojúhelníkové, případně jiné nesouměrné tvary) a potřebuji k němu vytvořit druhé, aby do něj správně zapadalo a otáčelo se. Dá se to udělat ručně, že se jedno nestandardní kolo vytvoří a pak se s ním otáčí na přípravku, který točí s papírem upnutým na druhém kole, které je otáčeno ve stanoveném poměru vůči kolu s nestandardním ozubeným kolem a ručně se vykresluje bod po bodu vždy vrchol kola a získá se tím protější tvar ozubeného kola. Napadlo mě zda by to nějak nešlo pomocí SW zautomatizovat pomocí funkce sledovat bod v animaci pohybu. Bod by se ale musel vykreslovat na otáčející se plochu, aby vytvořil nákres tvaru protějšího kola. Tento tvar by ale pak bylo potřeba vyexportovat třeba do DXF, pro možnost vyrobení. Je prosím něco takového možné? Viděl jsem video jak byla umístěná tužka na XY portálu nakresleném v SW a jak se pohybovala osa X a Y tak tužka dole vykreslovala čáru kudy se pohybuje – jakoby kreslila na papír. Děkuji

Přílohy

Odpověď na téma

Reklama

Reklama