Téma: Svinutí plechové tabule v trubku - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

27. 5. 2011 v 14:23

Svinutí plechové tabule v trubku #51969

Jendix
Člen
42 příspěvků

Ahoj, řešim následující problém, mám tabuli pelchu ve kterou jsou vypáleny otvory a potřebuju jí zkroužit do trubkového tvaru určitého vnitřního průměru. V solidworksu jsem poměrně nováček, proto se s tim peklim dneska celej den, nejhorší je že neni pořádně koho se zeptat. :-(. Jen pro doplnění k příloze, trubka má mít vnitřní průměr 1284mm. Předem díky za rady.

Ještě se zeptám, nepřišel jsem na to jak, ale jde upravovat rozvin? Resp. mohu do rozvinu dělat např. díry. Jde mi hlavně o to, že geometricky přesnější potřebuju potom ten rozvin, z důvodu pálení

Přílohy

28. 5. 2011 v 19:57

Re:Re: Svinutí plechové tabule v trubku #54316

MAD_BOXs
Účastník
88 příspěvků

Jdi na to obráceně. Nejprv udělej plechové spojení dvou profilu. Nakresli dvě souběžné roviny kružnice, ty v jednom místě udělej přerušené, pak dej plechové spojení profilů. Potom rozvin a na něj nakresli ty díry. Nebo ty díry přímo na ten svinutej díl a v rozvinu ti to potom vyjde na DXF pro pálení.

28. 5. 2011 v 22:16

Re:Re: Svinutí plechové tabule v trubku #54317

Jendix
Člen
42 příspěvků

@MAD_BOXs wrote:

Jdi na to obráceně. Nejprv udělej plechové spojení dvou profilu. Nakresli dvě souběžné roviny kružnice, ty v jednom místě udělej přerušené, pak dej plechové spojení profilů. Potom rozvin a na něj nakresli ty díry. Nebo ty díry přímo na ten svinutej díl a v rozvinu ti to potom vyjde na DXF pro pálení.

no jasný.. to je řešení.. ale takový přechodný.. možnost editace a dělání děr do rozvinu asni není co? protože to by bylo vůbec nejlepší.. já potřebuju ten díl pro další práci a návaznost sestavy.. proto bych tu díru raději měl tak jak říkám..

29. 5. 2011 v 8:12

Re:Re: Svinutí plechové tabule v trubku #54318

MAD_BOXs
Účastník
88 příspěvků

Právě, že v rozvinu můžeš ty díry dělat.

29. 5. 2011 v 9:25

Re:Re: Svinutí plechové tabule v trubku #54319

Jendix
Člen
42 příspěvků

@MAD_BOXs wrote:

Právě, že v rozvinu můžeš ty díry dělat.

no to jo, ale nevidím je pak v nerozvinutém tvaru.. tzn model bude bez děr.. to je nejvíc naprd..

29. 5. 2011 v 17:15

Odpověď na: Svinutí plechové tabule v trubku #54320

MAD_BOXs
Účastník
88 příspěvků

To není pravda.

rozvin odebrání na rozvinu

Přílohy

29. 5. 2011 v 21:25

Re:Re: Svinutí plechové tabule v trubku #54321

Jendix
Člen
42 příspěvků

@MAD_BOXs wrote:

To není pravda.

můžeš mi sem upnout ten model, já když jsem to zkoušel u mě ve verzi 2010, nešlo mi to, možná jsem dělal něco špatně.. prostě po úpravách v rozvinu se mi díry neobjevili ve vlastním svinutém modelu.. vím že u některých CAD programů to právě vůbec nejde. moc děkuju.

30. 5. 2011 v 5:14

Re:Re: Svinutí plechové tabule v trubku #54322

.rf.
Účastník
423 příspěvků

Nemůžeš díry modelovat v prostředí rozvinu.
Musíš použít funkci Narovnat, pak si vymodelovat co potřebuješ a nakonec Ohnout do původního tvaru.

30. 5. 2011 v 8:24

Re:Re: Svinutí plechové tabule v trubku #54323

Jendix
Člen
42 příspěvků

Díky moc, už to je podle mých představ, sice bych si ještě pár věcí dokázal představit jinak a jednodušeji.. ale tak tomu je u každého cadu. Jen jsem trochu nepochopil, proč není možné upravovat přímo rozvin, resp. pak by odpadla funkce narovnání a mohlo by to být o něco jednoduší.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama