Téma: SW se spouští ve více instancích - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

22. 9. 2016 v 17:54

SW se spouští ve více instancích #66113

Ales
Účastník
272 příspěvků

Omlouvám se, už se to tu jednou řešilo, ale zmizela vysvětlující příloha, tak se ptám znova. Když kliknu na soubor .sldprt, spustí se normálně SW. Když kliknu na druhý soubor .sldprt, spustí se druhá instance SW, ale já bych chtěl, aby se soubor otevřel v té stávající instanci. Ona to asi bude spíš věc Windows než SW, ale nevím, jak to nastavit (Win 7).

22. 9. 2016 v 18:32

Odpověď na: SW se spouští ve více instancích #66114

Pepa_71
Účastník
88 příspěvků

Ahoj, tvůj problém by měla vyřešit změna nastavení v registrech. Spusť přiložený soubor s úpravou registrů.

Přílohy

22. 9. 2016 v 20:59

Odpověď na: SW se spouští ve více instancích #66117

Ales
Účastník
272 příspěvků

Funguje! Moc děkuju 🙂

26. 9. 2016 v 8:50

Odpověď na: SW se spouští ve více instancích #66139

pepe
Účastník
682 příspěvků

Ahoj,

super že pomohl reg soubor, ale přikládám i návod, co máme od naší podpory…

Obnovit asociace dokumentů SolidWorks

1.       SolidWorks menu Nástroje > Možnosti > Možnosti systému > Průzkumník souborů > zde se nachází tlačítko Obnovit asociace souborů, klikněte na něj

 

2.       Ovládací panely Windows > Výchozí programy > Nastavit přidružení
Dokumenty *.sldasm, *.sldprt a *.slddrw asociovat od verze SolidWorks 2013 se SolidWorks Launcher

22. 11. 2016 v 10:10

Odpověď na: SW se spouští ve více instancích #66637

Martin Lupoměstský
Účastník
1 příspěvek

Dobrý den, já mám stejný problém, taky se mi spouští nová relace při otevření souboru solidworks, ale navíc mám u každého typu stejnou ikonu, ať to je výkres, díl nebo sestava. Je to strašně nepříjemné. Zkoušel jsem oba druhy náprav jak jsou popsány výše, ale nic nepomohlo. Registr mi nejde přepsat, protože to hází chybu, že nějaký proces je spuštěný a proto to nejde přepsat. Přitom jsem to zkoušel po restartu i v nouzovém režimu. A nejde mi v ovládacích panelech ani změnit program, kterým se otvírá určitý typ souboru (sldprt, sldasm …). Dám změnit, vyberu ten launcher a nic se nestane. Nevím co s tím. Nechce se mi solidworks 2015 odinstalovat a znova nainstalovat. Mě se zdá, že je někde možnost opravit instalaci, ale nevím kde. Děkuji za každou radu.

25. 11. 2016 v 9:45

Odpověď na: SW se spouští ve více instancích #66657

pepe
Účastník
682 příspěvků

Opravit instalaci můžeš tak, že spustíš instalaci SolidWorksu, tam se ti nabídne volba Změnit, Opravit a další. Opravu dělej nejlépe s vypnutým antivirem. Ať to projde co nejlíp. Obecně je problém v asociaci viz návody výše… Jestli ale nezabírají, tak bude řešení asi komplikovanější (reinstalace solidu / os)..

Odpověď na téma

Reklama

Reklama