Téma: VELIKOST SESTAVY A SPOLUPRACE SE ZAKAZNIKEM - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

6. 9. 2009 v 19:42

VELIKOST SESTAVY A SPOLUPRACE SE ZAKAZNIKEM #51646

zee
Člen
5 příspěvků

Dobry den, hledam radu ktera se tyka sestav. priklad – mam vytvoreny stroj, ktery je soucasti nejakeho celku, ale ten celek je zalezitost zakaznika, ktery taky pracuje v solidworks (2009). Samozdrejme ze z firemni politiky neni mozne davat zakaznikovi dokumentaci, ale zaroven vzhledem k urychleni prace a vyuziti tohoto softwaru by mi prislo vhod mu dat celek, jako jeden uzavreny dil (nerozebiratelny) ale meritelny ( myslim tim co je vne se da zmerit ale dovnitr se uz nikdo nedostane) zaroven to souvisi i s velikosti souboru, kdyz ma moje sestava kolem 1.5-2 MB prislo by vhod kdyby se to dalo snizit na uroven, se kterou se prece jenom da lepe pracovat.
Mate s necim podobnym zkusenosti?

7. 9. 2009 v 3:04

Re:Re: VELIKOST SESTAVY A SPOLUPRACE SE ZAKAZNIKEM #53198

lapip
Člen
98 příspěvků

Ahoj,
my toto v práci řešíme tou formou, že zákazníkovi sestavu uložíme jako díl.
Zákazník si jej může volně vložit do sestavy, má zde i roviny přesně dány a není problém z měřením.
S tou velikosti to zatím u nás bylo tak, že jak byla velká sestava tak zhruba stejně byla velká i velikost toho vytvořeného dílu. Toto však nemohu zaručit.
Doufám, že ti to nějak pomuže.

7. 9. 2009 v 12:26

Re:Re: VELIKOST SESTAVY A SPOLUPRACE SE ZAKAZNIKEM #53199

zee
Člen
5 příspěvků

diky za radu. je to tak jednoduche, vubec me to nenapadlo. Hned jsem to vyzkousel na nejake male sestave ale velikost se malicko zvysila teda v tom priklade puvodni byla 225 a zvysila se na 255.
Ale jeste jednou diky za ten tip s ulozenim jako dil zee.

7. 9. 2009 v 14:59

Re:Re: VELIKOST SESTAVY A SPOLUPRACE SE ZAKAZNIKEM #53200

zee
Člen
5 příspěvků

Jeste k predchozimu textu, tak jsem to zkusil na slozitejsi sestave, ktere v originalu zabira kolem 1.5mb ale pri ulozeni jako dil se rozsirila az na 8mb ale mam tuseni proc. Vypada to tak ze se ze sestavy vytvori skorepina, (objevuji ameriku vim to) cimz se mnohonasobne zvysil povrch. Tim si to vysvetluji. Jeste si s tim pohraju a uvidim kdyz tak dam vedet jak jsem dopadl. Nebo pokud pouzivate jiny zpusob rad se neco priucim diky zee

8. 9. 2009 v 8:51

Re:Re: VELIKOST SESTAVY A SPOLUPRACE SE ZAKAZNIKEM #53201

lapip
Člen
98 příspěvků

Já než jsem ti to tu napsal jako tip na řešení taky vyzkoušel na sestav co měla 11 mb a výsledný díl měl 10 Mb.
Zkus si spíš nastavit, že se ti to má ukládat jako plochy 🙂

15. 2. 2010 v 14:27

Re:Re: VELIKOST SESTAVY A SPOLUPRACE SE ZAKAZNIKEM #53202

Tomas
Účastník
26 příspěvků

Tohle je zajímavá poznámka a mě hodně ulehčila život. Pracuju s modelem, který má hodně podsestav, celá sestava pak měla i >50MB. Tím, že jsem podsestavy uložil jako díly (pouze vnější plochy) se celá sestava zmenšila na 28MB. Když chce zákazník model, pošlu mu pouze vnější plochy celé té sestavy jako jeden díl a dostávám se až na 15MB. Proti původním 50ti to je piánko 🙂
Hlavně mi šlo o to, že se práce s modelem značně urychlila a vzhledem k tomu, že model tak 5-10 denně upravuji a ukládám jako…, zkrátila se i doba potřebná pro uložení z 6ti na 2,5 minuty.

Třeba to taky někomu pomůže…

16. 2. 2010 v 7:03

Re:Re: VELIKOST SESTAVY A SPOLUPRACE SE ZAKAZNIKEM #53203

kohen
Účastník
486 příspěvků

Dalším tipem pro zmenšení sestavy (dílu) je zbavit ho historie a to uložením do parasolidu a opětovným načtením. Těleso je sice mrtvé, ale zato výrazně menší.

7. 4. 2010 v 12:10

Re:Re: VELIKOST SESTAVY A SPOLUPRACE SE ZAKAZNIKEM #53204

Honzza
Člen
25 příspěvků

Souhlas. Parasolid je datově naprosto perfektní formát. Lze tak poštou poslat skoro cokoliv.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama