Téma: Více dílů na jednom listu - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

28. 10. 2016 v 13:21

Více dílů na jednom listu #66471

karbos
Účastník
9 příspěvků

Zdravím,  mám  dotaz.  Jde v  SW  vytvořit  jeden  výkres,  jeden  list s např.  třemi  rohovými  razítky  (pro tři různé díly) tak,  že  uživatelské  vlastnosti v rohovém razitku budou  odkazovány  pro  každý  díl?  To  znamená  že  do  výkresů  vložím  tři  díly,  udělám  si  šablonu s  třemi  razítky a  každé  razítko  bude  vyplněno  podle  daného  dílů.  Teď  to  funguje  tak,  že  se  mě  všechny  tři  razítka  vyplní  podle  prvního  vloženeho  dílů a  to  je  špatně.

Díky za  případně  komentáře.

Přílohy

31. 10. 2016 v 12:22

Odpověď na: Více dílů na jednom listu #66484

QBczech
Účastník
294 příspěvků

Pokud v Solidu na výkrese v razítku propojuješ poznámky s vlastností modelu, používá se proměnná $PRPSHEET, to znamená, že se použije „vlastnost modelu upřesněného ve vlastnostech listu“.

Pokud máš na listu víc pohledů modelu, můžeš si vybrat ze kterého se budou čerpat vlastnosti do poznámek v razítku. Najdeš to pod pravým klikem na list > Vlastnosti

vlastnost listu

Že jsem tak zvědavej, proč chceš dávat na výkres 3 razítka, jaký by to mělo mít význam? 🙂

31. 10. 2016 v 22:00

Odpověď na: Více dílů na jednom listu #66491

karbos
Účastník
9 příspěvků

O této funkci vím. Problém však nastane právě tehdy, když vložím do jednoho listu tři razítka. Nedokážu totiž ovlivnit každé samostatně, automaticky se mě předvyplní všechny stejně. Viz. příloha. Byl jsem tak zvyklý z Autocadu.

Přílohy

31. 10. 2016 v 22:19

Odpověď na: Více dílů na jednom listu #66493

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Myslím, že tohle jde malinko proti filozofii SW..  Papír ušetří tímto způsobem snad jen chytrá tiskárna…

2. 11. 2016 v 9:30

Odpověď na: Více dílů na jednom listu #66524

pepe
Účastník
682 příspěvků

Tohle půjde jen těžko automatizovat… jak píše M-by stacilo — Myslím, že tohle jde malinko proti filozofii SW.. 

14. 11. 2016 v 12:18

Odpověď na: Více dílů na jednom listu #66576

QBczech
Účastník
294 příspěvků

A přece to nějak půjde. Od veze 2016 je upravený nástroj na Připojení k vlastnosti. Můžeš vybrat jakýkoli model nebo pohled. V příloze je vzorovej formát listu. Po vložení druhého pohledu modelu stačí výkres výkres obnovit (Ctrl+B) a razítko se aktualizuje!

Tady je návod, jak na to:

Vlastnost 2

14. 11. 2016 v 12:19

Odpověď na: Více dílů na jednom listu #66577

QBczech
Účastník
294 příspěvků

Ještě jednou příloha:

Přílohy

Odpověď na téma

Reklama

Reklama