Téma: Zobrazení závitu na výkresu - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

24. 9. 2020 v 0:40

Zobrazení závitu na výkresu #79703

Martin Machů
Účastník
3 příspěvky

Dobrý den,

jdu k vám s prosbou o radu. Ve svém modelu mám dvě díry se závity M6. Díry jsem vymodeloval podle tabulky a následně do nich ještě vložil samotný závit. Co mě ovšem trápí je až vytvoření výkresu kde mám dva problémy:

  1. Při vytvoření kóty na výkresu se nezobrazuje M6, ale že se jedná o díru s průměrem 5.
  2. Pri bočním pohledu na dilec bych rád změnil zobrazení závitu. Aby se na výkresu nezobrazil jako detailni tvar závitu, ale zjednodušene – pouze jako vnější ohraničení rovnými čárami kolem díry samotné. (Tak jako tomu je na přiložené fotce)

Předem děkuji za jakékoliv rady a omlouvám se za tak triviální dotazy.

24. 9. 2020 v 7:24

Odpověď na: Zobrazení závitu na výkresu #79705

radecek.ik
Moderátor
443 příspěvků

ahoj

a použil jsi prvek „Průvodce dírami“ nebo jsi díru modeloval prvkem „Odebrání vysunutím“?

24. 9. 2020 v 8:01

Odpověď na: Zobrazení závitu na výkresu #79706

Martin Machů
Účastník
3 příspěvky

ahoj a použil jsi prvek „Průvodce dírami“ nebo jsi díru modeloval prvkem „Odebrání vysunutím“?

Ahoj a díky za reakci. Použil jsem „Průvodce dírami“, zvolil díru „pro závitnik“, zvolil M6. Následně jsem přes „Závity“ (pod průvodcem pro díry) vložil závit M6.

24. 9. 2020 v 8:44

Odpověď na: Zobrazení závitu na výkresu #79722

radecek.ik
Moderátor
443 příspěvků

v Průvodci dírami bys měl vybrat typ díry Rovný závit > ten je včetně kosmetického závitu, který potřebuješ

24. 9. 2020 v 15:04

Odpověď na: Zobrazení závitu na výkresu #79770

Martin Machů
Účastník
3 příspěvky

v Průvodci dírami bys měl vybrat typ díry Rovný závit > ten je včetně kosmetického závitu, který potřebuješ

Mnohokrát děkuji! Konečně to dělá co má. Jsem blbec, že jsem si toho nevšiml, přestože jsem ty typy děr procházel.

Takže závit, který jsem udělal já (tedy přidal jej až manuálně do díry jako takové), se používá v případech, kdy chci reálně vidět závit. Ale v případě, že to chci jen informativně, tak tak jako jsi mi poradil, ano?

Ještě jednou moc děkuji a přeji hezký den!

25. 9. 2020 v 9:36

Odpověď na: Zobrazení závitu na výkresu #79771

radecek.ik
Moderátor
443 příspěvků

ano, přesně tak. a použitím kosmetických závitů šetříš grafický výkon solidworks

Odpověď na téma

Reklama

Reklama