V soutěži STUDENTVISION uspěly hodinky, svářecí přípravek a elektrárna

V letošním roce uspořádala společnost SolidVision celoroční soutěž pro studenty. Ta neměla tematické zadání a jedinou podmínkou bylo zpracovat projekty v SOLIDWORKSu. Hodnotitelé se zaměřili nejen na zaslaná data, ale také průvodní zprávu, která projekt podrobně představila.

Specialisté společnosti SolidVision vybrali z odevzdaných projektů tři nejzajímavější práce, které získaly ocenění v podobě diplomů a poukázky pro nákup v internetovém obchodě Alza. Porotu nejvíce zaujaly náramkové hodinky, které navrhl Filip Řezníček ze Střední průmyslové školy a Vyšši odborné školy Brno Sokolská. Druhé místo obsadil Miloš Valkučák z Technické univerzity Košice s projektem svářecího přípravku. Na třetím místě se umístila Petra Jančová ze Střední školy Strážnice. Konstruktérka je autorem větrné elektrárny. Všem oceněným patří gratulace a zároveň se sluší poděkovat projektům, které na první tři místa nedosáhly.

První místo obsadil Filip Řezníček (vlevo). Na třetím místě se umístila Petra Jančová
První místo obsadil Filip Řezníček (vlevo) a za obhajobu projektu obdržel poukaz v hodnotě 8 tisíc korun. Na třetím místě se umístila Petra Jančová

 

Jak vidí vítězné práce odborníci ze společnosti SolidVision

Autor práce: Filip Řezníček

Projekt: Náramkové hodinky

Návrh náramkových hodinek je velmi zdařilá studentská práce. Z pohledu uživatele SOLIDWORKSu je konstrukce řešena komplexně, přičemž byly využity i ostatní doplňkové produkty. Student efektivně využil aplikaci SOLIDWORKS Visualize pro fotorealistické zobrazení návrhu. Sestava hodinek je propracována do nejmenších detailů, bezchybně zavazbena a funkční, což se projevilo i v následném využití pro animace a vizualizaci. Celý projekt je hezky zpracován i s ohledem na design.

Porotu zaujal návrh náramkových hodinek
Porotu zaujal návrh náramkových hodinek

 

Autor práce: Miloš Valkučák

Projekt: Svářecí přípravek

Návrh svářecího přípravku je profesionálně odvedená práce. Svářecí přípravek je zkonstruován tak, aby splňoval konkrétní zadání pro výrobní nasazení. Sestava je složena z jednoduchých, avšak účelně modelovaných dílů. Konfigurace v sestavě jsou využity k variabilitě nasazení přípravku pro různé typy svařovaných polotovarů. Profesionalitu dokladuje taktéž kompletní výkresová dokumentace výrobku.

Návrh svařovacího přípravku nalezl v praxi uplatnění
Návrh svařovacího přípravku nalezl v praxi uplatnění

 

Autor práce: Petra Jančová

Projekt: Větrná elektrárna

Studentský projekt modelu větrné elektrárny představuje hezké a hravé nasazení SOLIDWORKSu. Zároveň ukazuje možnost realizace návrhu do skutečně funkčního zařízení díky 3D tisku. V projektu je vidět, jak procházel návrh během vývoje optimalizací tak, aby byl výsledek funkční. K projektu je doložena taktéž kompletní výkresová dokumentace.

Větrná elektrárna byla navržena hravou formou v podání studentky Petry Jančové
Větrná elektrárna byla navržena hravou formou v podání studentky Petry Jančové

Komentáře k článku (0)

Reklama

Reklama